Pro ochranu rukou jsou efektivní volbou jednorázové rukavice. Hlavní výhodou je jejich nízká cena, spolehlivá ochrana pokožky a skutečnost, že je po použití jednoduše vyhodíte. Nedojde tak k další kontaminaci jakýmkoliv materiálem. Samozřejmě bude záležet na následné naložení s odpadem.

V nabídce Zenco naleznete jednorázové rukavice, které se liší materiálem nebo účelem použití. Vybrat si tak můžete nitrilové rukavice všech velikostí, medicínské rukavice na jedno použití, nebo dokonce V-nitrilové rukavice.

Pro oblasti, kde je potřeba chránit pokožku mechanicky a krátkodobě, doporučujeme jednorázové HDPE rukavice. HDPE, tedy polyethylén vysoké hustoty, formuje klasické rukavice, které známe z čerpacích stanic, z úseků s pečivem v obchodech nebo třeba pro aplikaci stavebních hmot.

Latexové rukavice jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jsou velmi elastické, měkké a příjemně se nosí. Jsou také velmi odolné proti kyselinám a zásadám, ale nechrání před všemi oleji, příp. rozpouštědly.

Vinylové rukavice jsou naopak ryze syntetický výrobek, který se nejčastěji využívá ve zdravotnictví, potravinářství a v průmyslu. Jsou velmi hladké na povrchu, ale nejsou až tak pružné.

Nitrilové rukavice jsou také syntetickým produktem, který nabízíme v několika barvách. Oproti jiným druhům rukavic mají mnohem větší odolnost proti chemikáliím a protržení. Jejich největší výhodou je to, že nezpůsobují žádné alergické reakce. Nitril je nejvhodnější materiál pro použití ve zdravotnictví, potravinářství, úklidu, nebo kosmetice.