Upozornění: Vzhledem k velkému množství objednávek může v současnosti dojít ke zpoždění doručení Vaší objednávky. Za způsobené komplikace se moc omlouváme. Děkujeme za pochopení.

Respirátory jsou mechanickou ochranou dýchacích cest proti různým vnějším činitelům, jako je nečistota, prach nebo bakterie a viry. Zenco dodává respirátory všech efektivních kategorií. Vybrat si můžete podle několika kritérií.

Nejúčinnější respirátory FFP3 jsou vhodné do situací, kdy hrozí největší nebezpečí pro člověka. Dovedou odfiltrovat nejen velice jemný prach, ale také i různé infekce, které napadají dýchací cesty. Jsou vhodné i pro práci s nebezpečnými látkami, jako je například azbest, různé škodlivé aerosoly. Respirátory FFP3 jsou také nejefektivnější při ochraně proti koronaviru a onemocnění COVID-19. Tyto respirátory filtrují více než 99% vzdušných částic.

Méně účinné jsou respirátory FFP2, které chrání zejména proti drobným pevným částicím, jako je například kouř. Zároveň významně snižují riziko výdechu směrem ven, proto jsou v některých případech účinnější než běžná rouška. Označení FFP2 nesou také respirátory, které jsou doporučeny vládními institucemi během pandemie Covid-19.

Alternativou k respirátorům FFP2 jsou také NANO respirátory. Mají obdobné složení jako nanoroušky, zadrží tedy mnoho nežádoucích látek.

Podporujeme lokální výrobce, proto můžete získat ryze České respirátory, které byly vyrobeny u nás a disponují stupněm ochrany FFP2. Pokud respirátor nosíte častěji, přijde vám vhod výběr barevných respirátorů, které můžou doplnit styl oděvu. Samozřejmostí je výběr dětských respirátorů, které slouží pro ochranu našich dětí.

K respirátorům u nás také můžete získat různé příslušenství, jako jsou náhradní spony k respirátorům, které lze použít i pro roušky.