Vyznáte se v ochranných rukavicích?

Vyznáte se v ochranných rukavicích?

Využíváte jednorázové rukavice ve své práci nebo při domácím úklidu? Tak či tak je dobré vědět, zda je konkrétní typ ochranných rukavic pro vás zrovna ten pravý. Všechny rukavice jsou určeny pro udržení optimálních hygienických podmínek a pro vaši ochranu. Je jich ale mnoho různých typů lišících se především v materiálu, ze kterých jsou vyrobeny. V čem se jednotlivé materiály liší se dočtete v tomto článku.


Zpátky do školy - vše co potřebujete vědět

Zpátky do školy - vše co potřebujete vědět

Hojně diskutované a dlouho očekávané podmínky návratu dětí do škol jsou na světě. 17. 8. Ministerstvo školství a Ministerstvo zdravotnictví zveřejnily manuál pro školní rok 2021/2022, kde i nadále figuruje ochrana dýchacích cest a testování. Pro neočkované děti nebo ty děti, které testování odmítnou, však budou platit odlišná pravidla.

Pojďme si tedy představit nejdůležitější opatření i vhodné ochranné pomůcky pro vaše děti.


Objevte blahodárné účinky stříbrné a přírodní kosmetiky

Objevte blahodárné účinky stříbrné a přírodní kosmetiky

Do kosmetických přípravků se v současné době přidávají různé přírodní a bylinné extrakty, které jsou šetrnější pro naše tělo. To je dnes poměrně známá věc, ale slyšeli jste již o aktivním stříbru? Už naši předkové jej hojně využívali pro své blahodárné vlastnosti, a s pomocí dnešní vědy, má mnohem více pozitivních účinků pro naše tělo, než si vůbec dokážete představit.


Co vás aktuálně čeká, pokud se chystáte cestovat po Evropě

Co vás aktuálně čeká, pokud se chystáte cestovat po Evropě

Prázdniny jsou stále v plném proudu a s nimi ruku v ruce i dovolené. Letos jsou ale opět jiné, plné příkazů a omezení, a to vše díky neustávající situaci kolem pandemie koronaviru. 
Pojďme se tedy společně podívat na to, co nás aktuálně čeká na cestách po Evropě.
 

Letní dovolená v Česku 2021

Letní dovolená v Česku 2021

Strávit letos dovolenou v Česku vypadá jako rozumná volba.

Ptáte se proč?

Vyhnete se stresu z testování a hrozby karantény v zahraničí a zároveň podpoříte český turismus. Opatření proti koronaviru v České republice jsou momentálně (26. 7. 2021) v rámci Evropy relativně mírná. Opět ale roste počet kontrol ze strany hygieny a s nimi i pokuty, kterým se určitě chcete vyhnout.

Pokud si nejste jisti pravidly ohledně testování či nošení roušek, všechny potřebné informace najdete v následujícím souhrnu, a to včetně doporučených produktů, které vám během rodinné dovolené určitě přijdou vhod.


Víte, jak připravit dítě na letní tábor 2021?

Víte, jak připravit dítě na letní tábor 2021?

Prázdniny jsou v plném proudu a většina rodičů chystá své ratolesti na dětské tábory. I tábory se však musí řidit pravidly a omezeními kvůli pandemické situaci.

Jak je to s testováním před nástupem a během pobytu na táboře? A musí děti na táboře nosit respirátory?

Odpovědi na tyto a další časté dotazy rodičů jsme pro vás shrnuli v tomto článku.


Znáte aktuální pandemická opatření na léto 2021?

Znáte aktuální pandemická opatření na léto 2021?

Nová vlna rozvolňování přináší další aktualizaci vládních opatření, která se dotýkají mnoha oblastí - kulturních akcí, dětských táborů, návštěvy kina nebo povinné karantény. V tomto článku si shrneme nejdůležitější změny a přidáme několik tipů, jak vybrat ochranné pomůcky a jak je to aktuálně s testováním na Covid.


Pulzní oxymetr - co to je a proč by neměl chybět v domácí lékarničce

Pulzní oxymetr - co to je a proč by neměl chybět v domácí lékarničce

Vedle roušek, respirátorů či teploměrů jsou to právě oxymetry, které v časech koronavirové pandemie Češi nejčastěji nakupovali do svých domácích lékárniček. Tento praktický přístroj je mimo jiné schopen zachránit nemocné s těžkým průběhem covidu-19 tím, že dokáže včas upozornit na pokles kyslíku v krvi. Používání oxymetru je přitom tak jednoduché, že ho zvládne i laik.

V tomto článku se zaměříme na to, jak oxymetr funguje a proč se vám doma bude hodit nejen při onemocnění koronavirem.


Jak vybrat antigenní test na COVID-19

Jak vybrat antigenní test na COVID-19

Váháte, podle čeho se rozhodnout při výběru antigenního testu na koronavirus?

Právě pro Vás jsme sestavili tabulku našich testů podle citlivosti, specifity a celkové přesnosti z klinických studií. Všechny námi nabízené testy najdete zde.