EnMed® Jednorázové nitrilové vyšetřovací rukavice 100 ks

Cena
104 Kč bez DPH (125,84 Kč s DPH)

Výrobce

Kód produktu
RUKNIT_ENMED

Varianta neexistuje
L

balení

EnMed® Jednorázové nitrilové vyšetřovací rukavice balené po 100 ks nepudrované, nesterilní. Zesílené (4,5 g) a prodloužená délka ≥ 27 cm Více

EnMed® Jednorázové nitrilové vyšetřovací rukavice balené po 100 ks nepudrované, nesterilní. Zesílené (4,5 g) a prodloužená délka ≥ 27 cm

EnMed Nitrilové rukavice jsou navrženy se speciální nitrilovou formulací, které pocitově i flexibilitou na ruce padnou jako latex a umožňují plný rozsah pohybu a vynikající pocit k minimalizaci stresu pro pokožku. Nitrilové rukavice neobsahují latex z přírodního kaučuku a jsou vynikající alternativou pro osoby trpící alergiemi. 

Nitrilové rukavice jsou určeny zejména pro práci s chemickými prostředky a jsou virucidní. Určené pro lékařské, ambulantní a diagnostické testy, terapeutické činnosti a pro práci se septickým materiálem. Rovnoměrně srolovaný okraj manžety zajišťuje snadné nasazení rukavic, rukavice mají univerzální tvar.

 • Balení obsahuje 100 kusů rukavic 
 • Skvělá přilnavost díky texturovaným prstům
 • Obouruké
 • Materiál: Nitril-Butadien Rubber (bez latexu)
 • Barva: bílá
 • Jednorázové
 • Nesterilní, nepudrované
 • Prodloužená délka ≥ 270 mm
 • Tloušťka: dlaň 0,09 mm, prst 0,09 mm
 • Šířka dlaně: M 95 ± 10 mm, L 110 ± 10 mm
 • Expirace: 5 let
   

Certifikát

Prohlášení o shodě


Ve shodě s příslušnou evropskou normou - značeno
 CE 2841 - Notified bodies 2841 NANDO. Normy: AQL 1.5,  EU Regulations: 93/42/EEC, CE Certificate - 2841 / Category III, EN 455,  PPE (EU) 2016/425,  EN 420,  EN 374-1, EN-374-5, ISO-13485:2016, ES 1935/2004 (potraviny). Lékařský výrobek třídy I v souladu se směrnicí 93/42 / EEC - odolnost - Chemo EN 374-1 a Virus EN ISO 374-5
 
Category 3 (kategorie III): Složitý design - Rukavice určené pro aplikace se specifickým rizikem, kde může dojít k vážnému poškození nebo nevratným vedlejším účinkům. Tyto rukavice, které byly testovány podle kategorie II, musí být také vyráběny ve schváleném systému jakosti nebo musí být každoročně typově testovány.

Koronavirus, jakož i další viry a bakterie, se hojně šíří tím, že se rukama dotýkáme obličeje, očí nebo nosu. Hygienu rukou můžeme naštěstí účinně zvýšit používáním ochranných rukavic z nitrilu, vinylu či bavlny.

Především v obchodech, na cestách, při práci v rizikovém prostředí i na dalších místech jsou rukavice nepostradatelnou pomůckou. Stejně tak vám přijdou vhod doma při úklidu, práci s potravinami a dalších pracích.

A pro který materiál se rozhodnout?

Latexové rukavice jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jsou velmi elastické, měkké a příjemně se nosí. Jsou také velmi odolné proti kyselinám a zásadám, ale nechrání před všemi oleji, příp. rozpouštědly.

Vinylové rukavice jsou naopak ryze syntetický výrobek, který se nejčastěji využívá ve zdravotnictví, potravinářství a v průmyslu. Jsou velmi hladké na povrchu, ale nejsou až tak pružné.

Nitrilové rukavice jsou také syntetickým produktem, který nabízíme v několika barvách. Oproti jiným druhům rukavic mají mnohem větší odolnost proti chemikáliím a protržení. Jejich největší výhodou je to, že nezpůsobují žádné alergické reakce. Nitril je nejvhodnější materiál pro použití ve zdravotnictví, potravinářství, úklidu, nebo kosmetice.