1 ks Rychlý test na COVID-19 ze vzorku moči

Výrobce

Kód produktu
TEST_MOC1

Cena
110 Kč bez DPH 110 Kč s DPH

1 - 3 pracovní dny
ks

Rychlý FOAMING TEST- jediný test, který rozpozná nákazu COVID-19 ještě před projevem příznaků.

Sada testu na detekci koronaviru ze vzorků moči.

Citlivost: 92%, specificita: 89%, celková přesnost: 90,5% Více

Test pěnivosti - testovací souprava Covid-19 Screening Test Kit  

Sars Cov-2 se rychle množí, jakmile vstoupí do těla. Mezitím, než nastanou klinické příznaky a nálezy na plicích, se v těle začnou objevovat některé metabolické a chemické změny. Některé z těchto změn můžeme pozorovat takřka hned v krvi a moči. Na to mohou navazovat testy, jakožto tento zatím jediný test, který rozpozná nákazu COVID-19 hned po vstupu viru do těla a ještě v jeho inkubační době před projevením příznaků.

Základní kameny proteinové struktury viru Sars Cov-2 sestávají z aminokyselin serinu a argininu. Reaktant ve zkumavce Foaming Test je zvláště citlivý na tyto aminokyseliny a jejich metabolity. Z tohoto důvodu test rozhodně nefunguje u druhů chřipky, jejichž proteinová struktura se skládá z aminokyselin lysinu a glutaminu. Výrobce vyvinul test, který z moče zkoumá metabolity Sars Cov-2, nejen živý a mrtvý virus jako u Antigenních testů a PCR testů. Proto výsledky tohoto testu jsou daleko průkaznější, než výsledky jakéhokoliv testu včetně PCR, který nákazu objeví později.

Reaktant (MSK) v testu je speciálně připravený v laboratoři a reagující pěněním s některými látkami patřícími k viru (a metabolity těchto látek), které by normálně neměly být v moči a jsou způsobeny virem. Vzorek ve zkumavce pění. Rychlost pěnění se zvyšuje přímo úměrně virové zátěži v těle. Méně pěny se vyskytuje u lidí s nízkou virovou zátěží a na začátku infekce po vstupu viru do těla a více pěny se vyskytuje u lidí s větší virovou zátěží tzn. na špičce průběhu infekce.

Na základě údajů získaných z laboratorních studií u pacientů s diagnostikovanou COVID-19 a zdravých jedinců, kteří COVID-19 neměli, byla na zkumavce vytvořena barevná škála. Výsledky zkoušky pěnivosti se hodnotí podle této barevné škály.

 • rychlý
 • bez nutnosti odesílat vzorky do laboratoře
 • odběr vzorku z moči
 • návod je v českém jazyce

Sada obsahuje 1 ks testu.

 • 1x testovací zkumavka s aktivní látkou
 • 1x extrakční nádoba na moč 
 • 1x stříkačka na přesné stanovení hladiny moči ve zkumavce
 • návod k použití (ke stažení zde)

   

PUSTUP PROVEDENÍ TESTU:

1) odšroubujte víčko a odeberte moč do velké nádobky (ne do zkumavky)
2) zašroubujte víčko a strhněte nálepku na víčku
3) vezměte do ruky zkumavku a žlutým víčkem ji nasaďte dovnitř na ventil v nádobce s močí (zkumavku nasazujete ze shora do nádobky)
4) moč začne díky podtlaku proudit nahoru do zkumavky, je velice důležité ji naplnit přesně k černé rysce (pokud se nepovede, tak odeberete nebo přidáte pomocí injekční stříkačky přesně na rysku)
5) třepejte se zkumavkou 15 sekund
6) poklepejte na zkumavku, aby pěna spadla a nechte 60 sekund stát na rovném povrchu
7) tam kde Vám končí pěna odečtěte výsledek 

INTERPRETACE VÝSLEDŮ

Zelená zóna:
V moči se nenachází žádná virová nálož. Přívětivý klinický nález. Nachází-li se výsledek pěnového testu u osob, které byly pozitivně testovány na onemocnění COVID-19, v zelené zóně, jedná se o úspěšnou léčbu a virová nálož v těle byla zlikvidována. Osoby, jejichž výsledek pěnového testu se nachází v zelené zóně, ale zároveň mají pozitivní PCR test: Vzhledem k tomu, že mohlo z nějakých důvodů, jako je kontaminace a/nebo zkřížená reaktivita, dojít k chybnému vyhodnocení PCR pozitivity, by se příznaky měly vyhodnotit v plně vybaveném zdravotnickém zařízení. Osoba by měla podstoupit příslušné krevní testy, HRCT plic a opětovně absolvovat nový PCR test.

Žlutá zóna:
Přítomnost nižší virové nálože v moči (a/nebo patologických změn souvisejících s vylučováním určitých látek, které by za běžných okolností neměly být v moči přítomny) znamená podezřelý klinický nález. U osoby je nutná další kontrola*.

Oranžová zóna:
Přítomnost vyšší virové nálože v moči (a/nebo patologických změn souvisejících s vylučováním určitých látek, které by za běžných okolností by neměly být v moči přítomny) znamená nepříznivý klinický nález. Osoby mající příznaky onemocnění COVID‑19, jejichž výsledky testu se nacházejí v oranžové zóně, by měly kontaktovat nejbližší zdravotnické zařízení a zároveň maximálně dodržovat pravidla společenských rozestupů a hygienická a ochranná nařízení. Osoby bez příznaků, jejichž výsledky testu se nacházejí v oranžové zóně, by rovněž měly kontaktovat nejbližší zdravotnické zařízení a maximálně dodržovat pravidla společenských rozestupů a hygienická a ochranná nařízení. Tyto osoby by měly být vyšetřeny na onemocnění COVID-19 i nemoci močového ústrojí.

Červená zóna:
Přítomnost velmi vysoké virové nálože v moči (a/nebo patologických změn souvisejících s vylučováním určitých látek, které by za běžných okolností neměly být v moči přítomny) znamená závažný klinický nález. Všechny osoby, jejichž výsledky testu se nacházejí v červené zóně, by měly okamžitě přejít do karantény, neprodleně kontaktovat nejbližší plně vybavené zdravotnické zařízení a dodržovat pravidla společenských rozestupů a hygienická a ochranná nařízení na nejvyšší možné úrovni. Všechny osoby, se kterými přišly do kontaktu, je nutné podrobit stejným podmínkám. Tyto osoby by se měly nechat podrobně vyšetřit na onemocnění COVID-19 i nemoci močového ústrojí, i když nemají žádné příznaky.

Certifikáty ke stažení zde

Tento test na moč je schválen Evropskou komisí jako možný test na Covid-19 - více zde.

Kazetu s testem uchovávejte v pokojové teplotě, chraňte před mrazem. Před použitím nechte sadu v pokojové teplotě (2-30 ° C). Nepoužívejte po expiraci.


Vybíráte test na COVID?

V našem e-shopu pořídíte kvalitní testy na COVID jak metodou výtěru z nosu, tak testy ze slin. Nově v nabídce také test ze vzorku moči a testy na protilátky.

Pokud nevíte, jaký typ antigenního testu zvolit, přečtěte si náš článek zde.

Prodáváme pouze oficiálně schválené antigenní testy, které lze použít při testování na pracovišti, před návštěvou kadeřnictví či restaurace i pro další účely (dle aktuálně platných vládních nařízení).

Veškeré testy od obsahují návod k použití v češtině.

 

Je lepší výtěrový test, anebo test ze slin?

Antigenní testy ze slin představují méně invazivní, a tím šetrnější i oblíbenější metodu odběru. I proto jsou častěji používány při testování svépomocí, ať už doma, nebo na pracovišti. Výtěrové testy nabízí podobnou přesnost a výsledek do 10 až 20 minut.

 

Proč zakoupit testy na COVID v našem e-shopu?

 • široký výběr testů několika různých značek
 • pouze kvalitní testy s certifikací Ministerstva zdravotnictví
 • testy s rychlým výsledkem do 10 až 20 minut