Uteklo to jako voda a čas rodinných setkání, vánoční atmosféry a splněných přání je opět tady. K tomuto času neodmyslitelně patří také dárky, a proto pro vás máme několik tipů, kterými potěšíte své blízké nejen k Vánocům. Nelámejte si hlavu s tím, čím pod stromečkem potěšit, a čtěte dále.

Kde hledat inspiraci na vánoční dárky?

Nejjednodušším cestou jak zjistit, co by si dotyčný přál, je samozřejmě se napřímo zeptat. Připravíte tak ale dotyčného o překvapení a s ním i o polovinu radosti z dárku. Představte si ty rozzářené oči a nedočkavé trhání balícího papíru, to za trochu námahy přece stojí. První možností je vyzpovídat společné známé či kamarády, kteří tráví čas s našimi drahými polovičkami. Je zde velká šance, že se o nějakém tom přání právě jim zmínili. Druhým řešením je zkusit nenápadné vyzvídání, respektive více poslouchat, než mluvit. Možná se dozvíte o nových koníčcích, o tolik potřebných nových lodičkách nebo chybějícímu náčiní v kuchyni či dílně. Pokud jste plánovací typ, pište si seznam po celý rok. Vždy, když vám něco cvrnkne do nosu, zapište si to. Před vánoci pak nebudete mít o inspiraci nouze. A možná vám zbyde něco i na narozeniny či příští rok. V neposlední řadě pak můžete využít inspiraci z internetu, zabalit do obálky peníze nebo pořídit dárkový poukaz. Není to ten nejosobnější vánoční dárek, ale je ideální volbou pro dárky na poslední chvíli a můžete si být jisti, že nešlápnete vedle.

Naše tipy pro vás

Kvalitní kosmetika s aktivním stříbrem

Stříbro, byliny a vonné extrakty jsou zdravým elixírem pro krásnější tělo, pleť a vlasy. Zatímco konvenční kosmetika se velmi často vyrábí jako chemie, u kosmetických přípravků se stříbrem se při výrobě jedná o alchymii a používání tradičních přírodních prostředků. Kvalita tohoto druhu kosmetiky je dána vlastnostmi stříbra, které pokožku doslova konejší a stříbrné ionty působí antimikrobně a antimykoticky. Příznivé efekty stříbra jsou doslova záchranou pro lidi s citlivou pokožkou a ekzémy nebo pro alergiky, jelikož stříbro ničí více než 650 choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní. Využitím antibakteriálních vlastností stříbra se dá v řadě případů vyhnout používání uměle vytvořených insekticidů a biocidů, jejichž složky jsou obvykle v přírodě těžce odbouratelné nebo mají různé vedlejší účinky. Vybírat u nás můžete z široké škály produktů:

Revoluční cirkulární kosmetika Naturetics

Co znamená cirkulární kosmetika? Pro výrobu této kosmetiky se využívá jako vstupní surovina již jednou použitý materiál, a tím je z pohledu výroby odstraněn negativní dopad na životní prostředí, který je obvykle energeticky velmi náročný se spotřebou čisté suroviny. Cirkulární kosmetika chce eliminovat odpad a vedlejší produkty, které nelze využít a vrátit do smyčky; pokud ne do smyčky původního výrobku, tak do smyčky někoho jiného. Každý produkt Naturetics pak obsahuje přírodní polymer vytvořený biotechnologií Hydal z použitého přírodního oleje, který v opalovacím másle posiluje UV ochranu a v přírodních deodorantech působí jako absorbent pachu a potu. Nezatěžuje přírodu (plně rozložitelný) ani člověka.. Šetřete naši planetu i vy a vybírejte z těchto produktů:

  • 100% přírodní tuhé deodoranty různých vůní obsahující přírodní složky neutralizující zápach a pohlcující pot,
  • 100% přírodní a ručně vyráběné kávové peelingové mýdlo se skořicí, kde sesbíraná kávová sedlina nahrazuje mikroplasty a slouží jako abrazivní částice pro prokrvenou a vyhlazenou pokožku,
  • přírodní zubní pasta s aktivním uhlím, která účinně odstraňuje nežádoucí pigmentaci a pečuje o zuby, dásně i ústní dutinu,
  • dárkové sady skládající se z různých kombinací deodorantů, zubní pasty a kávového peelingového mýdla.

Vitamíny, minerály a doplňky stravy

Dostatečný přísun vitamínů a minerálů zajišťuje správnou funkci orgánů a v organismu se standardně neprojeví, problémy nastávají až při jejich nedostatku. Základem úspěchu je tedy prevence a pravidelné užívání například ve formě doplňků stravy. Kromě vitamínů a minerálů u nás najdete širokou nabídku doplňků stravy pro různé indikace - např. na pomoc při zdravotních problémech, po posílení imunity či pohybového aparátu, pro pokožku, vlasy a nehty nebo třeba pro vitalitu a zlepšení paměti. Výběr je opravdu široký a pohybuje se mezi ověřenými českými značkami Golden Nature, Vitaharmony, Dr. Swiss a Mind Flow. Naše tipy:

Zdraví na prvním místě

Pokud vám záleží na zdraví vašich blízkých a chcete přiložit ruku k dílu, můžete je obdarovat některou ze zdravotních pomůcek:

  • klasický digitální teploměr, se kterým zjistíte okamžitou tělesnou teplotu u dospělého člověka i dítěte s přesností na 0,1 °C, by neměl chybět v žádné lékárničce, ať už doma nebo na cestách,
  • alternativním řešením je pak pohodlnější bezdotykový teploměr pro rychlé a nerušené měření teploty například spícím dětem, nebo měření teploty vzduchu či povrchů,
  • malý pomocník pulzní oxymetr měří tepovou frekvenci a dokonce dokáže zachraňovat životy při nebezpečném poklesu kyslíku v krvi,
  • s monitorováním správného diastolického a systolického krevního tlaku a pulsu vám pomůže digitální tlakoměr - monitor krevního tlaku.

Dopřejte svým blízkým odpočinek v podobě domácího masážního přístroje

Masážní pomůcky pomáhají odbourávat stres, zlepšují krevní oběh a příznivě působí na regeneraci organismu. Efektivní a účinné pomůcky jsou skvělým pomocníkem po dlouhém dni či fyzické aktivitě. Dopřejte svému tělu či svým blízkým zasloužený relax a pořiďte jim masážní přístroj - vybírat můžete z masážních kartáčů na obličej, masážních pistolí, masážních přístrojů na různé části těla či elektrostimulátorů:

Péče a zkrášlování

V neposlední řadě u nás najdete širokou nabídku kosmetických pomůcek pro péči a zkrášlování, které zajisté potěší vaše blízké či kamarády. Vybírat můžete z: