Kvalitní obvazové materiály značky Abena vám poskytnou správnou ochranu ve správný čas. Světoznámá společnost Abena má již řadu let bohaté zkušenosti s výrobou a prodejem vysoce kvalitního a účinného materiálu pro lékařskou i domácí péči.
Nabízíme různé produkty pro různé oblasti těla a každý produkt je pečlivě navržen tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Vybírat můžete z různých typů a rozměrů kompresů, obvazů, obinadel, náplastí a tamponů, které vám pomohou k rychlému a snadnému zotavení.

1) Náplasti

Hypoalergenní náplasti jsou určené k ochraně povrchových ran. Jsou velmi jemné a prodyšné. Náplasti zančky Abena jsou navrženy tak, aby chránily ránu před znečištěním a bakteriemi a co nejefektivněji podporovaly proces hojení. Polštářek se nelepí na ránu a má vysokou savou schopnost. Elastické fixační náplasti z netkaného textilu jsou vhodné pro fixaci obvazů na oblých a kónických částech těla. Použití: stabilizace, zavádění a zajištění drénů, katétrů, lékařských hadiček. Díky bezpečnému lepicímu podkladu zůstane náplast pevně na svém místě. Jakmile se rána zahojí, náplasti jednoduše odstraňte a zlikvidujte.

2) Obvazy

Hadicové obvazy slouží k efektivnímu krytí kůže. Obvazy jsou vysoce elastické a prodyšné pro maximální pohodlí. Díky nepropustné struktuře tkaniny výborné k překrývání mastí a krémů. Jeho užití znatelně zmírňuje svědění kůže a brání vzniku infekce způsobené rozškrábáním kůže. V naší nabídce naleznete klasický gázový obvaz, obvaz s Dorlastanem nebo s Lycrou, to vše v několika velikostech.

3) Obinadla

Obinadla jsou rychlým a účinným pomocníkem při první předlékařské pomoci. K ošetření drobných i rozsáhlých poranění může dojít kdykoliv a kdekoliv, ať už jste doma, v autě, v práci nebo na dovolené. Obinadla mohou být klasická hydrofilní sloužící k překrytí rány a fixaci jiného zdravotnického materiálu (např. gázových  čtverců) nebo pružná - stahovací, užívaná jako nejjednodušší způsob fixace při poškožení pohybového aparátu na neporaněnou kůži, např. v případě vymknutí kotníku či zpevnění kolene. 

4) Tampony

Gázové a vatové tampony mají široké využití ve zdravotnictví i v domácím ošetřování. Jsou určeny k vysoušení, ošetření a čištění ran a zánětlivých výpotků na povrchu těla. V nabídce jak sterilní, tak nesterilní varianty různých průměrů tamponu. Pro co nejsnazší použití najdete v naší nabídce také gázové tampony v praktických krabicích s bočním odběrem jednotlivých tamponů.

5) Kompresy

Kompresy slouží k všestrannému ošetření ran, především k očištění a vysušení znečištěných poranění. Kompresy bývají vyrobeny z gázy ze 100% bavlny, nabízíme však také kompresy z netkaného textilu (výhodou je neuvolňování vláken). Všechny zajišťují dokonalou savost tekutin, jako je krev nebo hnis. Několik vrstev pak omezí možnost prosáknutí tekutiny ven. Nabízíme varianty sterilní nebo nesterilní, v několika velikostech. 

Neváhejte a doplňte svou domácí či autolékarničku potřebným materiálem - kvalitními obvazovými materiály značky Abena.