Dezinfekce byla v posledních dvou letech jedním z nejvíce skloňovaných pojmů. V rámci prevence jsme měli dbát především na hygienu našich rukou. V kabelkách proto rtěnky vystřídaly roušky a dezinfekce na ruce v malých lahvičkách. Stačila kapka rozetřená v dlani a viry si na nás nedovolily. A tak by tomu samozřejmě mělo být i nadále. COVID-19 totiž nezmizel, jen ho alespoň mediálně vytlačila válka na Ukrajině. Navíc COVID také není jediným vnějším nebezpečím, které nám hrozí při nedostatečné hygieně rukou.

Hygiena půl zdraví

Dezinfekce se samozřejmě netýká jen rukou. O hygieně obecně se říká, že znamená půl zdraví. Hygienické by proto v podstatě mělo být vše, s čím přicházíme do styku. Dezinfekcí totiž rozumíme látku schopnou eliminovat škodlivé bakterie a viry. Ty na nás číhají v podstatě všude, kam se pohneme. Z tohoto hlediska je proto velmi důležitá také dezinfekce povrchů.

Polymerová dezinfekce na povrchy

Jednou z nejúčinnějších dezinfekcí je dezinfekce polymerová, která na ošetřovaném povrchu zanechává účinnou ochrannou polymerovou vrstvu likvidující bakterie, viry i plísně. A to bez chloru a alkoholu! Z naší nabídky můžeme doporučit kvalitní produkty značky SANIT All, se kterými vydezinfikujete jak povrchy (s pěnou i bez pěny), tak vzduch. Na očistu specifických povrchů, které se těžko čistí sprejem, jako je například klávesnice počítače, je pak vhodné používat antibakteriální ubrousky. Hitem současnosti jsou například univerzální vlhčené dezinfekční ubrousky Presto Professional nebo revoluční antibakteriální ubrousek Thats It 365 dní, který si poradí s 99,98% virů a bakterií po dobu až jednoho roku.

Dezinfekční roztok versus gel

Do několika kategorií se pak dělí již zmíněné dezinfekce na ruce. Na trhu jsou k dispozici dezinfekční roztoky a také antibakteriální gely. Rozdíl mezi těmito dvěma typy ochrany je především v textuře, kdy gely bývají hutnější. Z naší nabídky doporučujeme velmi účinnou dezinfekci s aktivním stříbrem značky Gultio s příjemnou vůní heřmánku a aloe vera, ve větších balením pak dezinfekce Zenco s tea tree olejem. I na ruce je však možné použít antibakteriální ubrousky určené pro pokožku.

Na cesty

Pokud jste zrovna na cestách nebo potřebujete menší balení dezinfekce do práce či školy, můžete kromě antibakteriálních ubrousků použít také 100ml sanitárního roztoku, případně velmi praktický antibakteriální gel s jojobovým olejem a karabinkou, který jednoduše zavěsíte na batoh či tašku a máte jej stále po ruce.

Dezinfekční štít

Pokud chcete zajít ještě dál, můžete dezinfikovat také vzduch, který dýcháte. K tomu poslouží speciální ochranný dezinfekční štít AIR SHIELD obsahující patentované zapouzdřené perly navržené tak, aby až po dobu tří měsíců pomalu uvolňovaly řízenou nízkou koncentraci dezinfekčního prostředku. Použít jej můžete prakticky všude, ale nejlépe vám poslouží v uzavřených a přeplněných prostorách jako například v hromadné dopravě, nemocnicích, při nakupování nebo v kanceláři.

Pravidelné dávkování

Jako třešničku na dortu si můžete pořídit bezdotykový dávkovač, který navíc můžete připevnit na praktický odkapávač, stolní kovový stojan nebo vysoký stojan v několika barvách. Dávkovač jednoduše naplníte antibakteriální gel či dezinfekční roztok a mávnutím ruky vám v dlani skončí správná dávka daného přípravku. Automatický dávkovač oceníte především v práci nebo ve škole, ale může se hodit také v domácnosti.