Strávit letos dovolenou v Česku vypadá jako rozumná volba.

Ptáte se proč?

Vyhnete se stresu z testování a hrozby karantény v zahraničí a zároveň podpoříte český turismus. Opatření proti koronaviru v České republice jsou momentálně (26. 7. 2021) v rámci Evropy relativně mírná. Opět ale roste počet kontrol ze strany hygieny a s nimi i pokuty, kterým se určitě chcete vyhnout.

Pokud si nejste jisti pravidly ohledně testování či nošení roušek, všechny potřebné informace najdete v následujícím souhrnu, a to včetně doporučených produktů, které vám během rodinné dovolené určitě přijdou vhod.

Cestování

Veřejná doprava u nás funguje prakticky bez omezení. Jedinou podmínkou zůstává ochrana dýchacích cest s účinností 94 % a více. Pro jízdu autobusem, vlakem apod. tedy budete potřebovat již známé respirátory FFP2 nebo FFP3. Pokud jedete na dovolenou autem, respirátor není potřeba.

Doporučené produkty

Ubytování

Při nástupu do ubytování musíte prokázat bezinfekčnost, a to ať už se chystáte do hotelu, hostelu, penzionu nebo kempu. Podle systému O-N-T můžete bezinfekčnost prokázat následovně:

  1. ukončené Očkování (14 dní po poslední dávce)
  2. prodělání Nemoci
  3. negativní Test

Výhodou je, že vedle testovacích center lze i nadále využít zakoupené antigenní testy na Covid a otestovat se přímo na místě. Pokud je vám testování z nosohltanu nepříjemné, sáhněte raději po testech ze slin.

Jelikož je nutné test po 7 dnech opakovat, pro testování celé rodiny se vyplatí výhodné balíčky testů po 20 a více kusech. 

Doporučené produkty

Bazény, wellness, kulturní akce apod.

Chcete během dovolené navštívit wellness centrum, koupaliště nebo vyrazit do kina či na festival?

I v těchto případech je nutné prokázat bezinfekčnost dle schématu O-N-T (viz výše). Ve společných prostorách, šatnách a recepcích pak platí také povinnost nosit respirátor. Pravidla pro volnočasové aktivity se však často mění, jejich aktuální znění si vždy ověřte na oficiálním Covid portále.

Doporučené produkty

Restaurace, kavárny, kluby apod.

Co by to bylo za letní dovolenou bez večerního posezení u oblíbeného drinku, piva nebo dobré kávy?

Pro neočkované a ty, kteří Covid neprodělali, však opět platí povinnost splnění bezinfekčnosti pomocí PCR nebo antigenního testu. I před návštěvou restauračního zařízení lze ale využít antigenní samotest a negativní výsledek předložit přímo na místě.

Nezapomeňte také na hygienu rukou a povinnost mít nasazený respirátor při pohybu v restauraci, pokud zrovna nejíte či nepijete.

Detailní pravidla a doporučení najdete ZDE.

Doporučené produkty

 

Všem našim zákazníkům přejeme pohodovou a nekomplikovanou dovolenou, ať už ji trávíte kdekoli!