Nejspíše není třeba vysvětlovat současný smutný boj s pandemií COVID-19. Přes dva roky trvající situace stále ještě nekončí, a tak je potřeba se mít na pozoru. Součástí boje s nemocí jsou i ochranné obleky. Ty však můžete využít i pro jiné účely, kdy potřebujete ochránit své tělo před vnějšími vlivy.

Jaké jsou ty základní a v čem se od sebe jednotlivé typy liší?

Jednotlivé typy obleků

Nejčastěji využívané obleky mají svá označení, jež jsou symbolizována 3B, 4B, 5B a 6B. Ochranný oblek každého zmíněného typu má svá vlastní specifika oproti ostatním. Často se také řeší, zdali vybrat oblek s páskou, či bez pásky. Nemějte obavy, vše pečlivě vysvětlíme níže.

Nejdříve se tedy vrhneme na jednotlivá označení. Čím vyšší číselné značení mají jednotlivé pracovní oděvy, tím menší odolnost vůči chemickým a mechanickým vlivům. Dá se tedy říci, že coverall s označením 3B zastaví koronavirus lépe než ten s označením 6B. Pokud chcete mít lepší pocit z větší ochrany, volte menší číselné řady.

Ještě je třeba zmínit oblast gramáže jednotlivých výrobků. Čím vyšší gramáž, tím větší odolnost a pevnost obleku. Menší gramáže se tak používají na jednorázové návštěvnické obleky, zatímco ty vyšší jsou vhodné jako pracovní oděv pro zdravotníky.

S páskou, nebo bez pásky?

Zkráceně řečeno se dá říci, že obleky s krycí páskou poskytují lepší ochranu než jejich konkurence bez zmíněné pásky. Chcete-li mít větší jistotu, sáhněte po první variantě. Žádná ochrana samozřejmě není kompletní bez zakrytí každého centimetru těla.

K tomu poslouží třeba ochranná čepice, návleky na obuv, rukávník či vhodné rukavice. Nezapomeňte ovšem, že ani díky obleku nejste v úplném bezpečí, tudíž neustále dodržujte hygienické návyky a snažte se omezit kontakt na úplné minimum. Jestli sháníte jakýkoliv plášť, oblek nebo jiný kus vybavení včetně dezinfekce, obraťte se na nás. S jejich ochranou vás COVID-19 nepřekvapí.