Při boji se současnou pandemií je každý malý krok velmi důležitým prostředkem. To platí samozřejmě i pro bezkontaktní hygienu a dezinfekci, které jsou dnes již naprostou samozřejmostí. V čem jsou dávkovače vhodnějším řešením?

Minimum kontaktu je cestou k menšímu šíření nemoci

Nejspíše nemusíme složitě vysvětlovat, co jsou to dávkovače. Jen pro jistotu zmíníme, že se v ideálním případě jedná o bezdotykový dávkovač. V boji s nemocí je totiž potřeba omezit jakýkoliv kontakt na úplné minimum. Manuální dávkovače jsou tak velmi nevhodné a mají na vině velké množství nakažených lidí.

Ať už tedy sháníte dávkovač na mýdlo či dávkovač na dezinfekci, rozhodně sáhněte po automatickém bezkontaktním řešení. Jakým způsobem vlastně toto zařízení funguje? Jeho funkci zařizuje moderní senzor napájený pomocí adaptéru nebo baterií. Nic složitého, ale přesto velmi efektivního v boji s pandemií.

Jak na dávkovače

Nejdříve je samozřejmě potřeba přijít na to, čím budete automatický dávkovač plnit. Dezinfekce může mít podobu gelu nebo třeba roztoku, použít můžete také mýdlo. Volba je v tomto případě plně na vašich preferencích. K některým dákovačům je pak možné dokoupit pumpičku, která umožní vytváření dezinfekce ve formě spreje či pěny.

Dále je vhodné umístit pod zařízení nástěnný odkapávač. Proč? Zkrátka proto, aby se pod dávkovačem netvořilo jezero, po kterém může někdo uklouznout a zranit se. Bezdotykové dávkovače můžete jednoduše připevnit na zeď, ale bude jim slušet také speciální stojan, díky kterému je můžete postavit kamkoliv - ať už na stůl, ke vchodu, nebo doprostřed místnosti.

Našim nejpopulárnějším dávkovačem je v současnosti bezdotykový dávkovač na mýdlo a dezinfekci DAV001. S touto volbou rozhodně nešlápnete vedle a budete se moci spolehnout na kvalitu a dlouhou funkci.