Teplota, bolest hlavy, bolest kloubů, individuálně pak další potíže jako kašel, rýma nebo zažívací obtíže. To jsou typické příznaky chřipky, ale také koronaviru. Specifické příznaky žádná z těchto nemocí nemá a ty známé jsou si tak podobné, že jsme jen stěží schopni poznat, čím jsme se nakazili. Již třetím rokem se při těchto příznacích začneme strachovat, zda je to "jen" chřipka, či obáváný vir COVID-19. Jak tedy rozpoznat, kterou z těchto nemocí jste se nakazili?

Pomocí samotestu 2v1!

Zjistit, čím jste se vlastně nakazili, nyní můžete zjistit pohodlně doma díky novému antigennímu testu. Rychlý samotest COVID-19 & Chřipka A/B je vyroben renomovanou společností Singclean, která vyrábí také antigenní testy či testy na protilátky proti koronaviru. Celková přesnost tohoto testu je 98,84%, provádí se ze vzorků odebraných výtěrem z nosu a výsledek odečtete do 15 minut. Test by neměl chybět v žádné domácí lékárničce hlavně proto, že rychlá diagnóza může znamenat rychlejší a často i levnější léčbu.

Samotné testování je levné a velmi rychlé

Testovací souprava je cenově dostupná a není k ní potřeba žádný další nástroj pro testování. Vzorek jednoduše odeberete pomocí vatového tamponu výtěrem z nosu, nosohltanu nebo nasátím slin v dutině ústní. Před odběrem je třeba odstranit sekrety či zbytky jídla z nosní či ústní dutiny. Vzorky není třeba zasílat do laboratoře. Ihned po odebrání vzorků vložte nasátý tampon do zkumavky s roztokem, přitlačte tyčinku ke stěně zkumavky a několikrát jí otočte. Přibližně 3 kapky roztoku pak nakapejte na testovací kazetu do otvoru určeného pro vzorek. Výsledek budete znát do 15 minut

COVID je nyní mírnější

A co když opravdu onemocníte současnou variantou viru COVID-19? Podle odborníků tato varianta mívá kratší a mírnější průběh v porovnání s předchozími mutacemi viru. Nově ochořelí pacienti zpravidla nemají tak významné komplikace. Potýkají se především s pocením na počátku nemoci, zvýšenou a vysokou teplotou a také bolestmi svalů a kloubů. 

I přítomnost koronaviru ve vašem těle si můžete rychle a pohodlně otestovat antigenním samotestem. Ty nejlevnější u nás najdete od 16 Kč za kus. Domácí lékárničku zásobte několika antigenními samotesty, které vám umožní opakované testování několik dní po sobě. V případě pozitivního antigenního testu kontaktujte svého praktického lékaře.

Co dělat při onemocnění?

Při prvních příznacích onemocnění je prvním krokem se izolovat od okolí, aby se virus dále nepřenášel, a to ať už máte klasickou virózu či covid. Dále se doporučuje fyzický i psychický klid, doplňování správných vitamínů ideálně v přirozené podobě a také dostatečné množství tekutin. Od bolesti vám pak můžou ulevit léky na zmírnění bolesti hlavy a kloubů a na snížení horečky.