Masážní pistole byly ještě donedávna záležitostí vrcholových sportovců, kteří věděli, jak s nimi pracovat. Dnes je tato masážní pomůcka plně dostupná a můžete si ji pořídit domů i vy. A co to ta masážní pistole vlastně je? Jedná se o přístroj, který vám v pohodlí domova pomůže regenerovat ztuhlé a bolevé svaly, které trápí sportovce, ale i lidi se sedavým zaměstnáním nebo prací například na stavbách. Dopřejte si úlevu a relax s domácím masérem dostupným 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Pojďme si nyní představit všechny výhody, které vás přesvědčí o skvělých účincích masážní pistole na vaše tělo.

Jak to funguje?

Masážní pistole je přístroj fungující na bázi tzv. perkusní masáže. Jedná se o vibrační masáž - pistole je vybavena vibrující hlavicí, která se postará o intenzivní masáž svalové tkáně. Nahradí tak maséra, který k tomuto typu masáže používá sérii lehkých úderů do daného svalu. Výhodou masážní pistole je také fakt, že si můžete vybrat z několika úrovní frekvence úderu a několika typů hlavic pro různé části těla.

1) Neslouží jen pro sportovce

Masážní pistole je známá především pro své regenerační účinky po sportovním tréninku. Nabízí však spoustu dalších výhod, které ocení každý:

  • zmírňuje bolest svalů vznikající z různých důvodů,
  • urychluje regeneraci a hojení svalů,
  • stimuluje růst svalů,
  • zlepšuje krevní oběh,
  • pomáhá zvýšit rozsah pohybu a tak předcházet zraněním

2) Dosáhnete lepšího výkonu

Vibrační masáž připraví vaše tělo na pohyb tak, že zaktivuje svaly a zvýší rozsah pohybu. Použití vibrační masážní pistole před pohybovou aktivitou tedy znamená probuzení svalů, jejich přípravu na zátěž a také jejich uvolnění. Doporučuje se používat masážní pistoli těsně před tréninkem na konkrétní svalstvo, a to po dobu 30 vteřin.

3) Účinnější než ruční masáž

Masáž si můžete dopřát buď ruční, nebo pomocí přístroje. Obě varianty jsou účinné, ale masáž pomocí vibračního přístroje se ukázala jako efektivnější, a to především proto, že proniká  hlouběji do svalových vláken.

4) Lepší spánek a méně stresu

Vibrační masáž pomocí masážní pistole vám pomůže odbourat napětí a stres díky snížení hladiny nervového systému. Uvolněte se před spaním pomocí krátké masáže a budete usínat jako miminko. 

5) Vždy dostupný domácí masér 

Pokud vás odrazuje vyšší pořizovací cena, myslete na to, že z dlouhodobého hlediska se vám masážní pistole na uvolnění svalů doma vyplatí především proto, že nemusíte navštěvovat drahého maséra a efektivní masáž si můžete dopřát kdykoli a kdekoli.

Dopřejte si úlevu a relax s domácím masérem dostupným 24 hodin denně 7 dní v týdnu i vy! Pořiďte si vibrační masážní pistol.