Doba rtuťových teploměrů je již dávno pasé. Nejprve je vystřídaly digitální kontaktní teploměry a nyní jsou v popředí digitální bezdotykové teploměry. Pokud vás zajímá, na jakém principu vlastně bezkontaktní teploměr funguje, odpověď je jednoduchá: využívá infračerveného záření. Naměří hodnoty tohoto záření, které z měřeného člověka či předmětu vychází. Čím vyšší je teplota tělesa, tím více energie vyzařuje. Pokud si nejste jisti, zda je pro vaši rodinu bezkontaktní teploměr ten pravý, přečtěte si 5 důvodů, proč se bude bezkontaktní teploměr hodit i ve vaší domácnosti!

1. Měření teploty dětem bude hračka

Máte doma nemocné spící miminko či větší dítko, které ale nechcete budit či rušit, když si zrovna hraje? Řešení je velmi jednoduché, přiložte bezkontaktní teploměr k dítěti a než řeknete "vstávej", uvidíte teplotu dítěte na LCD displeji.

2. Rychlý a má pamatováka

Námi doporučovaný bezkontaktní infračervený teploměr Cloc zvládne změřit teplotu s přesností 1 vteřiny a na ukončení měření vás upozorní signalizací. Výsledek pak uvidíte na LCD displeji, který mění barvu v závislosti na úrovni naměřené teploty. Po použití se teploměr automaticky vypne po 30 vteřinách neaktivity. Pokud chcete vědět, zda se teplota snižuje či zvyšuje, můžete si pohodlně zobrazit až 32 posledních měření.

3. Neriskujete přenos nemocí

Jelikož je teploměr bezkontaktní a nepřichází tak do kontaktu s kůží ani povrchy měřených předmětů, je také maximálně hygienický. Pokud je jeden člen domácnosti nemocný, můžete bez dalších zásahů měřit teplotu i dalším členům rodiny.  

4. Vezmete ho s sebou třeba na dovolenou

Mějte vždy po ruce tohoto chytrého pomocníka, který vám poslouží pokaždé, když vám nebo vašemu dítku nebude dobře. Díky kompaktnímu rozměru teploměru Cloc 10 x 4,6 cm si jej s sebou můžete vzít prakticky všude. K fungování bude stačit jedna 9V alkalická baterie.

5. Jako bonus změříte i teplotu povrchů nebo vzduchu

Teploměr jednoduše přiložíte k danému předmětu a po chvíli si na LCD displeji můžete přečíst výsledek měření. Teploměr Cloc je schopen naměřit teplotu 5 – 105 °C. Jako bonus si můžete změřit teplotu koupele připravené pro vaše děti nebo jejich snídani, oběd či večeři. Stejně tak teploměr Cloc zvádně změřit i teplotu vzduchu.

bezkontaktní teploměr cloc

Bezkontaktní teploměr Cloc